3. Uluslararası Medya Eğitim Programı

, , , , Permalink

TRT tarafından Antalya’da düzenlenen 3. Uluslararası Medya Eğitim Programı’nda (UMEP), 47 ülkeden gelen medya mensubları ağırlanıyor. Etkinlik bugün başladı ve 14 Aralık 2015 tarihine kadar devam edecek.

TRT, bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Uluslararası Medya Eğitim Programı’nda 47 ülkeden medya mensubunu ağırlıyor. 07-14 Aralık 2015 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen  program Asya, Afrika, Ortadoğu ve Balkanlar başta olmak üzere 47 ülkeden 115 medya mensubunun katılımıyla gerçekleşiyor.

Aralarında radyo, televizyon, yeni medya temsilcilerinin bulunduğu UMEP (Uluslararası Medya Eğitim Programı) çerçevesinde yurt dışından gelen medya çalışanlarına mesleki konularda katkıda bulunmak amacıyla, TRT’nin yayıncılık alanındaki bilgi, birikim ve tecrübesi aktarılıyor.

Biz, TRT’yi uluslararası anlamda bir eğitim merkezi haline de getirmek istiyoruz

Şenol GÖKA

Program çerçevesinde Türkiye ve dünyaya yayın yapan TRT‘nin televizyon, radyo, haber, yeni medya, arşiv ve bilgi teknolojisi alanlarındaki 51 yıllık kurumsal tecrübesi, kurumun vizyonu ve misyonu paylaşılacak.

UMEP eğitim programında “televizyon yayıncılığı, haber-eğitim, radyo yayıncılığı, yeni medya ile arşiv ve bilgi teknolojileri” programları değerlendirilecek.

Katılımcıları oldukça şanslı görüyorum her ne kadar Antalya’da bulunamamış olsam da oldukça doyurucu bir eğitim programı olacağından eminim.

Dikkatimi çeken bir başka ayrıntı ise radyo eğitimleri! Bugün üniversitelerde bile artık radyo eğitimleri  kaldırılmaya çalışırken TRT’nin radyo konusunda yaptıklarını taktir ile takip ediyorum.

Dünyanın bir çok yerinden bir çok medya çalışanını bir araya getirip güzel paylaşımlar yarattığı için TRT ve sayın genel müdür Şenol Göka’ya sonsuz teşekkürler.

İyi ilişkiler kurup, farklı paylaşımlar yapıp ortak duyguların yakalandığını görmek güzel.

Henüz yorum yazılmamış

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir