Dünyada Başka Bir Örneği Yok! Pikap Orkestrası

, , Permalink

Japonya’nın ‘Plak Günü’ kutlamaları kapsamında, dünyanın farklı yerlerinden gelen 30 meşhur DJ, dünyanın ilk pikap orkestrasını oluşturmak için bir araya geldi. Tokyo’da bir araya gelen Dj’ler müthiş bir performansa imza attılar.

1948 yılında çıkan ve ilk 12 uzunçalar olma özelliği taşıyan, Kemancı Nathan Milstein ve New York Filarmoni Orkestrası’nın Mendelssohn konçertosu versiyonunu yeniden yorumlamak için stüdyoya giren sanatçılar farklı bir işe imza attılar.

Pikap orkestrasında 2017 DMC Dünya Şampiyonu olan Dj Rena ve 30 farklı dj bulunuyor.

Diğer ünlü DJ’ler arasında yine DMC şampiyonları olan DJ Switch, DJ Kentaro ve DJ Qbert var. Izoh ve  Swamp diğer dj’lerden sadece bir kaçı.

Panasonic tarafından organize edilen organizasyon da uluslararası sanatçılar, sadece Technics SL-1200 serisi pikaplarını kullanan Dj’ler  klasik kompozisyonların eşsiz yorumunu toplu olarak sundular.

20 Mart, uzunçalar formatının Japonya’da ticari olarak piyasaya sunulmasının 67. yıl dönümüydü.

Technics SL 1200 Hakkında

Özgün model, retro tasarım ile birlikte Panasonic mühendisleri motor ve dönüş hızı dalgalanmalarında minik titrelimleri ortadan kaldırmak için bazı microişlemci kontrolleri eklemiş durumda. Döner konumlandırmalı sensörleri ile çalışan tahrikli bir motor geliştiren mühendisler, Motor 33 1/3, 45 ve 78 rpm pikap hızlarını destekleyen dökme prinç ve alüminyum plakalı üç katmanlı sürücülerden oluşan bir Turntable başarısı.

Panasonic Technics SL 1200 10 mm kalınlığında alüminyum kabin ve üst panel ile oldukça parıltılı bir görünüm sunar.

Kaynak; Panasonic

Henüz yorum yazılmamış

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir