En İyi Ücretsiz Müzik Servisleri

Müzik evrensel dildir ve World Wide Web’in inanılmaz rahatlığıyla, insanlık tarihinde hiç olmadığı kadar çok ücretsiz müzik mevcuttur. Klasik rock’tan barok enstrümanlara alternatif olarak, neredeyse tüm müzik zevklerine hitap edecek olan Web’de ücretsiz  müzik bulmak mümkündür.

Bu makalede, sunulan ücretsiz  müzik, spor, haber, talk show’lar ve çok daha fazlası için web sitelerine göz atacağız.

Tadı nereden olursa olsun, bu tekliflerden birinde ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir şey bulacağınızdan emin olabilirsiniz ve bunların hepsini bilgisayarınızdan veya mobil cihazınızdan ücretsiz müzik imkanı ile dinleyebilirsiniz.

1-Hype Machine


Müzik zevkinizi genişletecek bir şeyler arıyorsanız, Hype Machine harika bir seçim olabilir. Bu yenilikçi site, dinleyicilere siteden siteye atlamaktansa, sevdikleri müzikler hakkında yazan insanlar aracılığıyla yeni müzik bulma yeteneğini sağlıyor.Ücretsiz müzik siteleri içinde farklı bir deneyim sizi bekliyor.

2-TuenIn


TuneIn, kullanıcılara radyo istasyonlarını, konuşmalarını, podcast’leri dinleme seçeneği sunar. Spor, haber radyosu ve talk şovlar da dahil olmak üzere 100.000’den fazla radyo istasyonu, canlı şov ve diğer pek çok içerik burada ücretsiz olarak mevcuttur. Yani ücretsiz müzik burada da mevcut!

3- Radio Tunes

RadioTunes, Web’de en popüler müzik sitelerinden biridir. Belki ülkemizde çok fazla bilinmiyor ama dünyada oldukça iyi bir durumda. Müzik zevkinize göre farklı tarzlar var. (Smooth Jazz, Top 40, En Çok Tıklananlar, vb.) Ve Özel Kanallar (80’ler, Klasik, Oldies, vb.) ile filtreleyebilirsiniz. Burada dinlemek için sınırsız sayıda istasyon vardır ve dinlemek ücretsizdir. (sadece ücretsiz bir hesabın kaydolması gerekir). Ücretsiz müzik için zaman ayırıp kaydolmaya değer:)

4-Accuradio

Accuradio, çevrim içi müzik dinlemeyi  eğlenceli hale getiriren bir servis. Standart müzik türlerini sunuyorlar, ama her zaman sık sık değişen arşivi ve yeni müzikler keşfetmek için harika bir yol olan eğlenceli “kanallar” da bulunduruyorlar.

5- Radio.net


Radio.net harika bir hizmettir; BBC World Service’den Radio Swiss Classic’e, CBS Dallas’a kadar her türlü global yayına erişebilirsiniz. ABD, Kanada, Avrupa, Avustralya ve daha pek çok ülkede dinlemek için 30.000’den fazla radyo istasyonu, online radyo ve podcast bulunuyor.

6-PublicRadioFan.com


PublicRadioFan, dünya çapında çok sayıda radyo istasyonunu bir arada sunan bir topluluktur. Program saatlerine, saat dilimlerine, radyo istasyonlarına ve daha fazlasına göre arama yapabilirsiniz.

7-TheSixtyOne

 

Dinleyiciler şarkıları oylar, ve en popüler şarkılar ana sayfada görünür. Bu şarkılar Spotify ve Billboard’ın ana sayfasındakilerle aynı olmayacaktır. Çünkü TheSixtyOne, sanatçılara kendi şarkılarını yükleme özelliği veriyor. Bu da, medyada kendine yer bulamayan sanatçılar için bir fırsat. Elbetteki, tanınmış şarkıcı ve grupların da şarkıları mevcut!

8-Cliggo

Cliggo, Spotify’a iyi bir alternatif müzik servisi. Spotify ile gelen premium özelliklere sahip olmasanız da playlist oluşturabiliyor, türe göre radyoları dinleyebiliyorsunuz.

9- Jango

Jango da sınırsız bir streaming servisi. Mobil uygulamalar, tarza göre şarkılar ve sanat radyoları sunuyor. Tamamen de ücretsiz. Favori sanatçılarınızı arayarak yeni bir istasyon oluşturabilir veya tarz ve yıllara göre oluşturulmuş olanları görebilirsiniz.

10-Youtube

Sanırım dünyanın en geniş arşivine sahip olan bir online müzik servisi son zamanlarda reklamlar bıktırmış olsa da yinede ücretsiz müzik için ideal.

Henüz yorum yazılmamış

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir