Eurovision 2017 Logosu Alay Konusu Oldu

, , , , Permalink

Eurovision Şarkı Yarışması bu yıl Ukrayna’da gerçekleşiyor. İsveç’in başkenti Stocholm’de düzenlenen ve Türkiye’nin yer almadığı 61. Eurovision şarkı yarışmasının kazananı Ukrayna olmuştu. Bu yıl final Kiev’de!

Hatırlamayanlar olabilir yarışmanın finalinde Ukrayna’yı temsil eden, Jamala’nın, büyükannesi ile Kırım Tatarlarının yaşadığı trajediyi anlatan, Türkçe nakaratında “Yaşlığıma toyalmadım, Men bu yerde yaşalmadım” sözlerinin yer aldığı “1944” adlı şarkısı, 534 puanla birinci seçilmişti. Ama konumuz bu değil bu konumuz yıl Ukrayna’da gerçekleşecek yarışmanın logosu.

Ukrayna’nın bu yıl ev sahipliğini yapacağı Eurovision Şarkı Yarışması için seçtiği logo kafaları karıştırdı. Logo, sosyal medyada tasma, kruvasan ve Timoşenko’nun saç örgüsüne benzetildi.

​’Farklılığı kutlayın’ sloganıyla düzenlenecek yarışma için aslında her boncuğu farklı desenlere sahip geleneksel bir kolye olan ‘namisto’dan esinlenilen bir logo seçildi. Ancak logo görünümü itibarıyla sosyal medya kullanıcıları arasında tartışma başlattı. Kullanıcılardan bazıları logoyu sucuğa, bazıları da kruvasan veya tasmaya benzetti. Bir başka kullanıcı karidese benzeterek. Çok taze ve evrensel ifadelerine yer verdi.

 

escYounited adlı kullanıcı logoyu kruvasana benzetti!

 

Ogait adlı kullanıcı sucuklu bir paylaşımda bulundu:)

 

Henüz yorum yazılmamış

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir