Hayatta Tesadüf Yoktur

Hayatta tesadüf yoktur!

Tesadüf gibi görünen karşılaşmalar, yolu sorduğumuz herhangi biri, hafifçe çarptığımız insan.

Bize gülümseyen küçük bir çocuk önümüzden aniden uçuveren bir kuş…

Başlığı böyle attım çünkü anlatacağım hikaye buna tam uyuyor. İnsanların bir yerlerde kesişmesi için bir şeyler olur ve zaman zaman ne tesadüf, tesadüfe bak, şansa oldu vs. gibi kelimeleri cümleleri çok duyarız.

Aslında tesadüf eseri mi bunlar olur? Yoksa evren bunların olmasını mı ister? İşte bu yıl böyle bir tesadüf yada evrenin istediği gibi gelişen bir olay (kader, şans artık ne derseniz) Frankfurt Treninde yaşandı. Allah’ın bir lütfu olarak Frankfurt treninde üç müzisyen  Frankfurt müzik fuarı için Frankfurt’a geldikleri sırada (birlerini o ana kadar tanımayan üç müzisyen) bir araya geldiler; doğaçlama müzik yaptılar, video çekildi ve bir anda viral oldular. Prince’in Kiss şarkısını seslendiren üçlü Amerika’da bir web sitesinde 50 Milyon izlenmeye ulaştı. (Prince’in bu video çekildikten yaklaşık 2 hafta sonra hayatını kaybetmiş olması videonun bu kadar izlenmesinde de etkili oldu. Tesadüfe bak diyebilirsiniz! Yıl biterken benim bu yıl içerisinde yazıya dökmek istediklerimden biri oldu ve ancak fırsat buldum.

İki güzel bayan Frankfurt treninde yolcuların şaşkın bakışları eşliğinde koridorda başlıyorlar Prince’in Kiss şarkısını söylemeye. Videoda izlediğiniz gibi müthiş eğleniyorlar ve yolcuları da eğlendiriyorlar. Sonra şarkının 2.bölümünde müthiş bir başka yetenek onlara katılıyor ve kaymaklı ekmek kadayıfı ortaya çıkıyor:)

Ozzy Lino Malta’da yaşantısını sürdürüyor. Frankfurt müzik fuarı sonrası trende bir anda katıldığı 2 genç kızla birlikte artık dünyaca ünlü bir sanatçı olarak yerini almış durumda. Heidi Joubert Youtube sayfası var orada dersler veriyor; ilginç videoları var. Kiddo Kat ise Almanya’da yaşıyor müthiş bir fenomen oldu. Kendi albümü yaptı ve artık Almanya’da oldukça meşhur:) Eğlencesine bir video yaptılar kader onları bir trende buluşturdu internete koydular ve hayat onları başka yerlere götürdü!

Bugün hayat karşına birilerini çıkartabilir, bir olay olur, kafana bir şey düşer belki birine çarparsın yada uçağını kaçırırsın örnekleri çoğaltabiliriz tesadüf demeden önce biraz düşün derim…

 

Henüz yorum yazılmamış

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir