İstanbul’da Ahşap Radyo Yapım Atölyesi

, , Permalink

Ahşap radyo yada eski radyoları hatırlayan var mı? Radyo günümüzde eski ilgiyi görmüyor maalesef. Hatta Z kuşağı dediğimiz yeni kuşak radyoyu bile hayatlarında görmemiş durumda, araba radyolarını saymıyorum. Bununla ilgili başımdan geçen ilginç bir olay var…

Daha çok görüntü odaklı olan bu yeni kuşak radyo dediğimiz şeyi gerçekten bilmiyor yani nasıl bir şey olduğunu anlamlandıramıyor.

Yeni eğitim öğretim döneminde bir okuldan davet aldım. Bir radyo kulübü kuracaklarını ve ders vermemi istediler. Bende gittim sunum yaptım ve Z kuşağına radyoyu ve neler yapacağımızı anlattım. Neyse seçimler yapıldı ve koca okuldan sadece 2 kişi seçmiş onlarda yanlışlıkla tabi dersleri yapamadık çünkü sınıf açılmadı:)

İnternette dolaşırken çocuklar için çok güzel olduğunu düşündüğüm bir etkinlik gördüm. Radyoyu genç kuşağa tanıtmak ve onların yaratıcılığını geliştirmek adına güzel bir etkinlik olduğunu düşünüyorum.

Ahşap Radyo Yapımı atölyesi Çırak Atölye’de…

“Hey Maker! Kendi yaptığın radyoyu dinlemeye ne dersin?
Ahşap malzemeleri ve elektronik devreleri kullanarak kendi radyonu yapmak için bu hafta sonu bu etkinliğe katılabilirsin.

Devre-Liyorum Atölyesi Nedir?
Elektroniğe meraklı olanlar için hazırlanan, basit elektronik devrelerin oluşturulduğu, lehim, havya vb alet kullanımlarının yapıldığı atölye çalışmasıdır.

Neler Yapıyorlar?
Katılımcılar; radyo devresi, kapı zili devresi, kayan yazı devresi vb. basit devreleri lehim,havya vb aletleri kullanarak oluşturabileceklerdir. Keyifli bir hafta sonu etkinliği olarak, elektroniğe meraklı tüm katılımcıları bekliyoruz. (Katılımcılar etkinlik sonunda kendi ürünleri ile alandan ayrılırlar.)

Kazanımlarımız Neler?
Devreler hakkında bilgi edinme
Lehim havya vb alet kullanımı
Analitik düşünme yeteneği kazandırma.
Problem çözme yeteneğini geliştirme
Sistematik düşünmeyi geliştirme.
Ekip çalışması yapma
Proje tabanlı öğrenmeyi geliştirme

Ahşap Radyo Eğitimine Kimler Katılabilir?
7-12 Yaş arası tüm katılımcılar etkinliğimize kayıt yaptırabilirler.
Atölye süreleri toplam 2 saat olarak gerçekleştirilmektedir.”

NE ZAMAN?

15 Aralık 2017 Cuma 1. Seans: 17:00-19:00
16 Aralık 2017 Cumartesi 1. Seans: 11:00-13:00
2. Seans: 14.00-16.00
ÜCRET:
Katılım Bedeli; 168 TL

Biletler Biletix‘de. 👈

Eğitmen: Aslıcan Sılay

Henüz yorum yazılmamış

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir