Kedileri Sakinleştiren Radyo İstasyonu Yayında

, , , , Permalink

Dünya üzerinde o kadar çok farklı tarz radyo istasyonu ile karşılaştım ki, ama şimdi size anlatacağım radyo istasyonu sanırım dünyada bir ilk. Ve kedileri umursayan bir özelliği olduğu için ayrıca eşsiz.

Özellikle internetin gelişmesi ile birlikte kişiselleşen radyolar bizlere istediğimiz müziği, istediğimiz konuyu, ya da istediğimiz haberleri vermeye devam ediyor.

Kişiselleşme fikri çok güzel ve daha neler göreceğiz tahmin bile edemiyorum. İlerleyen yıllar için radyonun geleceği ile ilgili bize yol gösteren bir ipucu sanırım. Bahsedeceğim radyo yazının başlığındanda anlayacağınız üzere, kedileri ilgilendiren ve kediler için yapılmış özel bir radyo.

BBDO Toronto, kedinizi veterinere rahat götürebilmeniz için kedinizi sakinleştiren müzikler çalan bir radyo istasyonu olan Cat Calm Radio‘yu yarattı.

BBDO Toronto‘daki yaratıcı direktör Derek Blais, “Tipik pazarlamanın ötesine geçen etkili bir şeyler yapmak istedik” diyor. Evcil hayvan bakım ürünlerinin satışına ek olarak, markanın “kedilere sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmesine yardımcı olmaya adadığını” vurguluyor ve ekliyor, BBDO Toronto, Whiskas için bu yaratıcı kampanyayı geliştirdi.

Hiçbir kedi veterinere gitmeyi umursamaz. Sıkışık bir taşıyıcıya hapsedilmek ve evden dışarı atılmak kedilerimizin çoğu için stres yaratan bir deneyimdir. Ama radyoyu açmak onlara yardımcı olabilir. Whiskas, kısa süre önce Little Black Book‘ta yayınlanan habere göre, kedilerin veterinere giderken sakin hissetmelerini sağlamak için yatıştırıcı sesler çalmaya odaklanmış bir radyo istasyonunu yayına soktu .
Cat Calm Radio, kedilerin tercihlerini hedef alan müzikler yaratan David Teie‘nin müziğini çalıyor.  Onun şarkıları kediler için tanıdık ve yatıştırıcı sesler sunuyor.

Kedilerin birbirleriyle iletişim kurmak için kullandıkları frekanslar ve süt emzirirken çıkan sese benzer vuruşlar gibi sesler veriyor. Araştırmacılar kedilerin kediye özgü melodilere insan müziğinden daha iyi tepki verdiğini bulmuşlar.

Teie’nin müziği, her türün beyin gelişimine ve seslendirmelerine dayanan seslere sezgisel bir biyolojik yanıt verdiği teorisine dayanmaktadır. İnsanların müzik yapmak için kullandıkları prensipleri alıp farklı türlere özgü ses ve gelişim döngülerine uyguladı.

Benzer bir proje daha önce köpekler için yapılmıştı.

Cat Calm Radio 24 Saat Yayında!

Çevrimiçi kedi müzik istasyonu, 22 Ağustos’ta yayın hayatına başladı ve 24 saat yayın yapıyor. “Biz, kedinizin üzerinde sakinleştirici bir etki yaratmak için tasarlanmış, türe özgü müzik çalan tek radyo istasyonuyuz. Özellikle arabanızla veterinerinize yapılan gezilerde çok işe yaracak, ”diye açıklıyorlar.
Buradan çevrimiçi dinleyebilirsiniz. . .

Kediniz için mutlaka deneyin derim:)

Henüz yorum yazılmamış

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir