Mark Zuckerberg’in Artık Bir Podcast’i Var

, , Permalink

Gelecekte herkesin bir podcast‘i olacak! Mark Zuckerberg’e göre bu gelecek 2020’nin ortası gibi gözküyor. Podcastler uzun zamandır hayatımızda ama bu kez yeni bir adım Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’ten geldi. Facebook üzerinden duyurusunu yapıp Twitter hesabına bağlayan Mark Zuckerberg yeni podcastin adı  “ Teknoloji ve Toplum” olarak duyurdu. Mark Zuckerberg teknoloji ve toplum üzerine konuşmalara yer verecek. 

Geçtiğimiz gün yayınlanan bölümde Zuckerberg, Axel Springer CEO’su Mathias Döpfner ile sosyal medyanın gazetecilik üzerine etkisini konuştu. Tartışma başlangıçta 1 Nisan tarihinde Zuckerberg tarafından Facebook hesabından paylaşıldı ancak yayın, 24 Nisan 2019’da podcast olarak Spotify’a yüklendi.

Şimdiden 3 Bölüm Yayınladı

Podcast’in diğer bölümü ise Zuckerberg’in Harvard Hukuk Profesörü Jonathan Zittrain ile Şubat ayında yaptığı konuşmayı içeriyor.

26 Nisan’da yeni bir bölüm yayınlayan Mark yeni bölümde Sapiens’in yazarı Yuval Noah Harari ile yaptığı görüşmenin 93 dakikalık kaydı ile karşımızda. Yeni videosunda Zuckerberg’in 2019’dateknolojinin geleceği hakkında kamuoyuna yönelik kişisel görüşleri kişisel zorluğunun bir parçası olarak yayınlandı .

Önümüzde ki günlerde ne kadar sıklıkla yayınlayacak bu henüz belli değil. Ama bu işi sevdiği kesin gözüküyor. Gelecekte podcast yayıncılığının gelişmesi adına çok iyi bir adım atan Mark Zuckerberg, podcast yayıncılığı için yeni bir soluk getirdi ve yayıncıları umutlandırdı.

Henüz yorum yazılmamış

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir