Müzikte Haftaya Bakış (11. Hafta 2016)

, , , Permalink

Haftalar haftaları kovalıyor ve her hafta müzik dünyasında neler olmuş size özetlemeye devam ediyorum. Açıkçası ben bile her hafta bunu yapabilir miyim size her hafta yazabilir miyim diye tahmin etmemiştim. istikrar yakaladık ve her hafta burada buluşmaya devam ediyoruz umarım böyle devam ederiz. Bakalım geçen hafta müzik dünyasında neler oldu işte karşınızda;

Rusya’nın Eurovision Şarkısı Rekor Kırıyor

Rusya’nın 10-14 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek Eurovision 2016 yarışması için seçtiği şarkı internette tıklanma rekorları kırıyor.

İsviçre’de gerçekleştirilecek olan Eurovision 2016 şarkı yarışmasında Rusya’yı temsil edecek olan Rus şarkıcı Sergey Lazarev‘in seslendirdiği ‘You are the only one’ (Sen bir tanesin) şarkısının klibi, seçildiği 5 Mart’tan bu yana YouTube‘da 3 milyon 700 binden fazla kez izlendi.

The Voice’e Damga Vuran Müzik Öğretmeni: Ryan Quinn

Geçen hafta en çok konuşulan konulardan biri oldu. The Voice yarışmasına katılan müzik öğretmeni unutulmaz bir performansa imza attı.

Tarkan’ın yeni albümü dünya listelerine girdi

Tarkan’ın Türk sanat müziği albümü ‘Ahde Vefa’, önceki 12 Mart tarihinde ilk olarak iTunes’ta satışa çıktı. 35’i aşkın ülkenin ‘Dünya Müziği’ sayfasında yer alan Tarkan, ABD başta olmak üzere İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Almanya’nın ‘World Music Top Charts’ listesine ilk sıradan giriş yaptı.

Madonna, sarhoşken sahneye çıktığına dair iddiaları yalanladı

Sahneye sarhoş ve uyuşturucu madde etkisi altında çıktığı iddialarıyla şu sıra sürekli gündemde olan pop ikonu Madonna, eleştirilere sosyal medya hesabından yanıt verdi. Madonna, “Sarhoş ya da kafam güzelken o şovları yapamam. Kadın düşmanlığı, çizginin dışına her çıkışımızda sapkın olarak nitelendirildiğimizde kendini gösteriyor” dedi ve iddiaları ‘cinsiyetçi’ ve ‘kadın düşmanı’ olarak tanımladı.

Zayn Malik

Geçtiğimiz Mart ayında grubu One Direction’dan ayrılarak tüm dünyayı şaşırtan Zayn Malik’in yeni parçası ‘BeFour’da eski grup arkadaşlarına atıfta bulunduğu iddia edildi.

Şarkının adından yola çıkan müzik eleştirmenleri ‘4 Kişi Olun’ anlamına gelen şarkı isminin kendisinin gruptan ayrılmasından sonra kalan kişi sayısının altını çizdiğini belirtiyor.

Yeni Parçası ile Gwen Stefani

Yeni parçası ile hayranları ile buluştu ve sosyal medya hesabı üzerinden hayranları ile paylaştı geri dönüşü muhteşem olmuş gibi gözüküyor.

Justin Bieber ve Yeni Single

Justin Bieber geçtiğimiz günlerde  Portland‘da sahne aldı.
Uzun süredir yeni şarkısı için çalışan  Bieber , yeni şarkısını ilk kez konserinde akustik olarak seslendirdi.
Bieber ‘ın ” Insecurities ” adını verdiği şarkısını çok yakında hayranları ile buluşacak.

Henüz yorum yazılmamış

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir