Müzikte Haftaya Bakış (12. Hafta 2016)

, , Permalink

Yine çok yoğun bir hafta geçti ve geçen hafta müzik dünyasında bir çok olay yaşandı takip edebildiklerimi sizin için derledim.

Rihanna Türkiye’ye Geliyor

11 Nisan’da yeni stadına kavuşacak olan Beşiktaş’ta yönetim, gelecek sezonun açılışını Rihanna konseriyle yapmak istiyor.

Siyah beyazlı yönetimin, Rihanna’nın İstanbul’a gelmesi için Koç ve THY gibi sponsorları devreye soktuğu belirtilirken, alternatif planlar üzerinde de çalışıldığı kaydedildi.

Eurovision’da Çıplak Şov

Belarus’u bu yıl Eurovision şarkı yarışmasında ‘Help You Fly’ şarkısıyla temsil edecek şarkıcı İvan, sahne şovunu çıplak gerçekleştirecek.

Şovunda kurt figürünü öne çıkaran İvan, sahneye çıplak çıkacak. Super.ru sitesine konuşan şarkıcının menajeri Viktor Drobış “Evet, sahnede kurtlar olacak ve İvan da çıplak olacak” dedi. 

Adele’in özel fotoğrafları hacklendi

İngiliz sanatçı başarılı vokal Adele‘in hiçbir yerde yayınlamadığı fotoğraflarının, sevgilisi Simon Konecki‘nin e-mail hesabı hacklendikten sonra bir Facebook hayran grubunda paylaşılması, genç sanatçıyı oldukça üzdü.
Bir hayranı şarkıcının özel fotoğraflarını hackleyip Facebook’ta yayınladı.

Adele’in oğlunun özel hayatı konusunda çok hassas olduğu biliniyor. 2014 yılında verdiği bir röportajda, sadece oğlunun fotoğraflarını çeken gazetecilerle ilgilenmesi bir avukat grubunun olduğunu söylemişti. O yüzden fotoğraf yayınlamıyorum aman…

Spotify, Telif Ücreti Konusunda Müzik Yayıncıları Birliği ile Anlaşmaya Vardı

Dünya çapında en çok bilinen müzik yayın hizmeti Spotify, ödenmemiş telif ücretleri konusunda Amerikan Ulusal Müzik Yayıncıları Birliği (NMPA) ile anlaşmaya vardı.

Bu anlaşma ile müzik yayıncıları, daha önce sahipliği “bilinmiyor” statüsünde gözüken şarkılar için, Spotify’dan telif hakkı alabilecekler. Bu uygulama sadece Amerika’da geçerli olacak.

Rolling Stones’dan Küba’da Tarihi Konser

Ünlü rock grubu Rolling Stones Küba’nın başkenti Havana’da, ücretsiz bir açık hava konseri verdi.

‘Ah Yalan Dünyada: Neşet Ertaş’ Belgeseli Gösterime Girdi

Hayattayken UNESCO tarafından “yaşayan insan hazinesi” ilan edilen, halk müziği geleneğinin en büyük ses ve saz ustalarından Neşet Ertaş’ın hayatı, sanatı ve felsefesi “Ah Yalan Dünyada” belgeseliyle izleyiciye aktarılıyor.

Gönül kimi severse, aşk onda güzeldir

Neşet Ertaş

 

Türkiye ilk gösterimi 52. Antalya Uluslararası Film Festivali’nde yapılan ve Neşet Ertaş’ın, duygu ve düşünce dünyasına ışık tutan belgesel film, büyük beğeni topladı.

Henüz yorum yazılmamış

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir