Müzikte Haftaya Bakış (13. Hafta 2016)

, , Permalink

Glastonbury Festivali’ne Kimler Katılıyor?

22-26 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan Glastonbury Festivali, tüm kadrosunu açıkladı. Adele, Coldplay ve Muse’un ana sanatçı olarak yer alacağı dünyanın en büyük müzik festivali, her zaman olduğu gibi Worthy Farm’da gerçekleşecek.

festival0516

23. İstanbul Caz Festivali programı belli oldu

 

SoundCloud Artık Spotify ve Apple Müzik’e Rakip

Artık SoundCloud’un da 30 günlük ücretsiz deneme sürümü sonrası, aylık 9,99 dolarlık bir ücreti olan yeni bir hizmeti var. Bu yeni uygulama, reklam gösterimi yapmayacak, offline oynatma özelliği barındıracak ve çok daha geniş bir müzik arşivine sahip olacak.

SoundCloud Go ismi verilen bu hizmetin 9,99 dolarlık ücreti, sektör standartlarına uygun; Spotify ve Apple Müzik’in aylık ücretleri de aynı.

Puff Daddy okul açıyor

Okul açmak için harekete geçen yıldız  bir okulun tüm yapım masraflarını karşılayacağını açıkladı. Okulun doğup büyüdüğü yer olan Harlem, New York’da yer alacağını belirtti.
Uzun zamandır böyle birşeyin hayali olduğunu söyleyen Daddy, ‘İlk amacımız her bireyin kaliteli bir eğitim alması’ dedi.

Rihanna’dan Yeni Parça

Rihanna yeni albümünden ANTI’den yeni single tanıtımını yayınladı.

Ariana Grande’den yeni video klip

Ariana Grande yeni parçası ‘Dangerous Woman’ için çektiği yeni video klibini yayınladı.

Avicii Müziği Bırakıyor

Avicii resmi web sitesinden yaptığı açıklamayla müziğini bırakacağını duyurdu. Avicii ” Kariyerimde iyi bir noktaya gelirken büyüdüm ve kendimi daha iyi tanıdım ve hayatımda yapmak istediğim farklı bir çok şey olduğunun farkına vardım ” dedi.

Henüz yorum yazılmamış

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir