Müzikte Haftaya Bakış (16. Hafta 2016)

Bir hafta daha geride kaldı, çok güzel ve harika bir hafta! Umarım sizin içinde böyle geçen bir hafta olmuştur. Müzik dünyası bu hafta yine ilginç haberlere gebe oldu. Ölümler, konser müjdeleri, yeni klipler ve yeni albümler ve daha fazlası her ne kadar magazinsel haberlere yer vermesem de ara sıra göz ucuyla bakmak iyi olabiliyor bir kaç tane yer verebiliriz. İşte geçen haftanın özeti;

Pop müziğin ikonu Prince 57 yaşında hayatını kaybetti.

Menajerinin yaptığı açıklamaya göre Prince Minnesota’daki Paisley Park’taki evinde ölü bulundu.
Prince 1980’li yıllardaki çıkışıyla dünyaca ünlü bir pop yıldızı haline gelmişti.

Gelmiş geçmiş en zengin kadın şarkıcı

Sunday Times’ın ‘zenginler listesi’nde kadınlar kategorisinde zirveye yerleşen ünlü sanatçı Adele (27), 85 milyon sterlinlik (yaklaşık 350 milyon TL) serveti ile İngiltere’nin gelmiş geçmiş en zengin kadın şarkıcısı unvanının da sahibi oldu.

Attila Özdemiroğlu yaşamını yitirdi

Müzisyen, besteci ve aranjör Attila Özdemiroğlu, Şişli Florence Nightingale Hastanesinde, akciğer kanserine bağlı çoklu organ yetmezliği nedeniyle 73 yaşında hayatını kaybetti.

Hadise’den Reklam Anlaşması

Pop müziğin önemli isimlerinden Hadise Sırma Grup ile yeni bir reklam anlaşması imzaladı.

Sırma’nın iddialı ürünü limon aromalı maden suyunun ‘’Doğallığı kaynağından, ferahlığı limonundan’’ kampanyası için kamera karşısına geçen Hadise, firma ile 1.200.000 tl değerinde bir anlaşmaya imza attı.

Romanya borcu yüzünden Eurovision’dan atıldı

Romanya, ulusal yayın kuruluşu 2007’den bu yana birikmiş borçlarını ödemediği için bu yıl Eurovision Şarkı Yarışması’ndan çıkarıldı. Avrupa Yayıncılar Birliği EBU Romanya’da kamu yayıncılığı yapan Televiziunea Romana’nın (TVR) 16 milyon İsviçre frankı borcu olduğunu bildirdi. EBU bu yüzden “maalesef” Romanya’nın gelecek ay İsveç’de yapılacak yarışmaya alınmayacağını da duyurdu.

Rihanna’dan Yeni Video Klip

ANTI Albümünden yeni video klipleri ile karşımızda olmaya devam ediyor. The Black Eyed Peas Yeni Parçaları İle Geliyor

2016 yılı içerisinde yeni albüm müjdesi veren grup yeni parçasını yayınlamaya hazırlanıyor.

Beyonce`den Büyük Sürpriz

Süperstar Beyonce sürpriz bir şekilde yeni bir albüm çıkardı. “Lemonade” isimli albüm daha önce rap şarkıcısı Kanye West`in albümünde de olduğu gibi şimdilik sadece “Tidal” de yayınlanacak. Tidal, bilindiği üzere Beyonce`in eşi Jay-Z tarafından kurulan online müzik dinleme platformudur. Ayrıntılar için tıklayın.

Fizy Geri Döndü

Müzik dinleme platformu Fizy, telif haklarından dolayı yasaklanmıştı.

Turkcell Müzik altyapısıyla yeniden piyasaya çıkan Fizy Müzik, yeniden www.fizy.com adresi üzerinden hizmet vermeye başladı.

1 Comment
  • Onur
    Nisan 26, 2016

    İnternet sayesinde dünya giderek küçülüyor ve insanların müzik zevki buna paralel değişiyor. Çok değil 10 yıl öncesinin en popüler yabancı şarkıcılardan ikisi Beyonce ve Rihanna artık eskisi kadar ilgi görmüyor. Eskiden radyo ve tvlerde sık dinlediğimiz bu iki isim, insanların internet üzerinden daha farklı ve yeni isimleri kesfetmesiyle populerliklerini yitirdi.

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir