Müzikte Haftaya Bakış ( 18. Hafta 2016)

Rolling Stones’tan Trump’a: Şarkılarımızı Kullanmayı Bırak

Rolling Stones’tan Trump’a: ŞarkılarımızEfsanevi rock grubu The Rolling Stones, Amerika başkanlık adaylarından Donald Trump’a seçim kampanyasında hiçbir şekilde iznini almadan Rolling Stones şarkıları kullandığı için tepki; Kullanmayı Bırak

Fransa’da gündem EURO 2016 ve İngilizce şarkısı

Fransa’nın ev sahipliği yapacağı EURO 2016’nın resmi şarkısının İngilizce olması, kültürlerine, özellikle de Fransızcaya’ aşırı hassasiyet gösteren ülkede infiale yol açtı.

Yeni Red Hot Chili Peppers Albümünden İlk Şarkı Geldi:

‘Dark Necessities’ Alternatif Rock’un başarılı ekiplerinden Red Hot Chili Peppers, ‘The Gateway’ adını verdikleri yeni albümlerinin ilk şarkısı olan  ‘Dark Necessities’ i yayınladı.

Beckham’dan ‘tarihi’ itiraf

İngilizlerin efsane ‘7’ numaralarından David Beckham’la evlenerek ününe ün katan Spice Girls’ün eski üyesi Victoria Beckham, müzik kariyeri hakkında tarihi bir itirafta bulundu. “Yapımcılar benim mikrofonumu kapatıp diğerlerinin şarkıyı söylemesine izin verirdi” diyen Victoria Beckham, moda kariyeri ve grubun diğer üyelerinin eski popüler günlerinden çok uzak olması atıf yaparak “Son gülen ben oldum. Şimdi benim mikrofonum çalışıyor, sonunda” diye ekledi.

Justin Bieber’ın fotoğrafı rekor kırdı

Justin Bieber’ın eski aşkı Selena Gomez ile öpüşürken çekilmiş fotoğraf, Instagram’da en çok beğenilen paylaşım oldu ve Kendal Jenner’ı tahtında etti.  

Feels Justin Bieber (@justinbieber) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Janet Jackson Anne Oluyor

Dünyaca ünlü yıldız Janet Jackson’ın Nisan ayı başında turnesini neden iptal ettiği ortaya çıktı. 50. doğum gününe sayılı günler kalan Janet Jackson, annelik heyecanı yaşıyor.

Rihanna ile Drake yeniden beraber

Dünyanın en çok tanınan kadın sanatçılarından biri olan Rihanna ise eski aşkı Drake’in tekrar birlikte olduğu iddia edildi.

Apple Müzik’te Öğrenci İndirimi 

Apple’ın bünyesindeki tüm elektronik ürünlere öğrenci indirimi yapan Apple, bunu şimdi de Apple Music servisine getirdi.

Radiohead Sosyal Medya Hesabını Kapattı

Yeni albümlerinin yakında yayınlanması beklenen İngiliz alternatif rock grubu Radiohead, sosyal medyadaki hesaplarını kapattı.
Gizemli albüm tanıtımlarıyla bilinen grubun resmi internet sitesi Pazar gününden itibaren boş, beyaz bir sayfaya dönüştü.radiohead0916

Tarkan Okul Yaptırıyor

Geçen hafta evlilik haberleri ile gündeme gelen Tarkan yine gündem oldu. Türk sanat müziği albümü ‘Ahde Vefa’ ile adından söz ettiren sanatçı, engelli öğrencilere okul yaptırmak için çalışmalara başladı. Ultra donanımlı olmasını istediği okulun projesini mimara çizdiren Tarkan’ın hedefi, öğrencileri 2018’de eğitime başlatmak. Projeye 5 milyon TL bütçe ayırdığı konuşulan Megastar’ın, inşaat için harıl harıl arsa aradığı ve detayları sır gibi sakladığı öğrenildi.

Elvis Presley malikanesine 20 milyonuncu ziyaret

7 Haziran 1982 yılında kapılarını halka açan Elvis Presley’nin Graceland malikanesi 34 yıldır dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğruyor. Amerika’nın Memphis kentinde bulunan Graceland 20 milyonuncu ziyaretçisini de ağırladı.  

Henüz yorum yazılmamış

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir