Müzikte Haftaya Bakış ( 19. Hafta 2016)

, , Permalink

Eurovision şampiyonu belli oldu

İsveç’in başkenti Stockholm’de bu yıl 61’incisi düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nı,  Ukrayna’yı temsil eden, Cemile’nin, büyükannesi ile Kırım Tatarlarının yaşadığı trajediyi anlatan, Türkçe nakaratında “Yaşlığıma toyalmadım, Men bu yerde yaşalmadım” sözlerinin yer aldığı “1944” adlı şarkısı, 534 puanla birinci seçildi.

Azealia Banks Twitter’dan atıldı

Geçen haftanın en çok konuşulan konularından biriydi. 24 yaşındaki Azealia Banks ile eski One Direction üyesi Zayn Malik arasındaki atışmaya Twitter sessiz kalmadı.
Malik ile ilgili ırkçı ve homofobik tweet’leri nedeniyle 24 yaşındaki şarkıcının Twittter hesabı kapatıldı.

 

Rihanna’dan Karayipli öğrencilere burs

USA Today Collage’a konuşan ünlü şarkıcı, yüksek öğrenimin gençlere bakış açısı kazandıracağını ve olanak sağlayacağını söyledi. Rihanna, “Eğitime katkıda bulunabilmek bir onurdur” dedi.

 

UEFA Euro 2016’nın Resmi Şarkısı David Guetta’dan

UEFA ve dünyaca ünlü DJ ve müzik prodüktörü David Guetta UEFA EURO 2016 için bir ortaklık yaparak yepyeni bir şarkı kaydetti. Bu şarkının kaydında bir milyondan fazla müziksever  David Guetta’ya eşlik etti.

Justin Timberlake Eurovision’a Katıldı

Justin Timberlake, yeni şarkısı ‘Can’t Stop The Feeling’in tanıtımı için Eurovision finalinde sahne aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan organizasyon yetkilisi Sven Stojanovic, ”Eurovision tarihinde ilk kez bir dünya yıldızı yeni şarkısını tanıtmak için sahneye çıktı. Bu gerçekten Eurovision için çok heyecan verici bir gelişme” yorumunu yaptı.

Prince’in 700 kardeşi çıktı

ABD’nin Minnesota kentindeki evinde nisan ayında ani bir şekilde hayatını kaybeden Prince’in servetinden pay almak için yaklaşık 700 kişinin başvuruda bulunduğu bildirildi. Yazılı bir mirası bulunmayan ve servetinin kardeşleri arasında paylaştırılması gereken Prince’ın kardeşi olduğunu ileri süren yaklaşık 700 kişi olduğu belirtildi. İddialar üzerine şarkıcının daha önce alınan bir DNA örneği ile bu iddiayı ortaya koyan kişilere ait DNA’ların karşılaştırılacağı bildirildi. Prince’ın biri öz, yedisi üvey 8 kardeşi olduğu biliniyordu.

Jennifer Lopez, ‘Ain’t Your Mama’ Şarkısının Klibini Yayınladı

Uzun aranın ardından geri dönüş yapan Jennifer Lopez hayranlarını sevindirdi ve yeni video klibi ile karşımıza çıktı.

Taylor Swift yeni Apple Music reklamı

Taylor Swift’in “Evde sessiz bir gece geçirmeyi seviyorum.” cümlesiyle başlayan yeni reklam filminde ünlü sanatçının The Darkness’ın I Believe In A Thing Called Love parçası eşliğinde dans ettiğini görüyoruz.

Twitter’da dünyanın takip ettiği en popüler 3 isim

1-Katy Perry @katyperry

Dünyaca ünlü ABD’li şarkıcı Katy Perry, tıpkı en popüler parçalarından biri olan “Roar”da olduğu gibi kükremesiyle tüm sanat camiasını ve internet ünlülerini geride bırakarak, Twitter’da 87 milyon 488 bin 859 takipçi sayısına ulaşıyor ve en popüler hesap olarak bir süredir tahtını koruyor.

2-Justin Bieber @justinbieber

80 milyon 294 bin 670 takipçiyle Katty Perry’i ikinci sırada takip eden dünyanın en popüler pop müzik yıldızlarından Justin Bieber, aynı zamanda sıkı bir Twitter kullanıcısı. Kendisi de 264 bin 354 kişiyi takip ederek bunu adeta doğruluyor. Türkiye’de de dev bir hayran kitlesi bulunan Bieber, sıklıkla dünya çapındaki en popüler hastag’lere de (etiket) konu oluyor.

3-Taylor Swift @taylorswift13

Aday olarak gösterildiği hemen her özel gecede ödülleri toplayarak, genç yaşta kariyerini zirveye taşımayı başaran pop ve country müzik sanatçısı Taylor Swift, 76 milyon 98 bin 437 takipçiye sahip. Diğer sosyal medya hesapları gibi Twitter’ı da vakit bulduğu sürece etkin bir şekilde kullanan Swift, profili üzerinden 245 kişiyi takip ediyor.

Henüz yorum yazılmamış

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir