Müzikte Haftaya Bakış (30. Hafta 2016)

Joan Baez özür diledi: Konserimi iptal etmek kahrediciydi!

Joan Baez, İzmir konserini darbe girişimi sonrasında “Türkiye’den daha tehlikeli bir ülke görmedim” diyerek iptal etmişti.

İzmir konserini darbe girişimi sonrasında “Türkiye’den daha tehlikeli bir ülke görmedim” diyerek iptal eden Joan Baez, gelen tepkiler üzerine yeni bir açıklama yaptı. Baez, dinleyicilerinden özür diledi.

Justin Bieber eşcinsel rolünü reddetti

22 yaşındaki Kanadalı pop yıldızı Justin Bieber, ‘Uber Girl’ filmi için kendisine teklif edilen rolü reddetti. Bieber, senaryo gereği bir erkekle birlikte olması gereken sahnenin değişmesi gerektiğini, aksi halde filmde yer almayacağını söyledi.

New York Post’tan Richard Johnson’ın haberine göre, yazar Pete O’Neill’in kaleme aldığı ‘Uber Girl’ filminde bir popstarı canlandırması için Justin Bieber’a teklif götürüldü.  Ancak Bieber, senaryoda değişiklik yapılmazsa bu yapımda yer almayacağını söyledi.

Tarihte ilk: Jack White’ın plağı uzayda döndü

Grammy Ödülü müzisyen Jack White geçmişte çıkmış bir albümünü, özel bir balon eşliğinde uzaya gönderildi; ‘uzayda çalınan ilk plak’ olmayı başardı.

Son yıllarda plak şirketi Third Man Records’la ilginç projeleri hayata geçiren, pek çok Grammy Ödülü kazanmış Amerikalı müzisyen, yapımcı ve aktör Jack White, Third Man Records’tan çıkmış olan bir albümü, ‘uzayda çalınan ilk plak’ olmayı başardı.

MTV Video Müzik Ödülleri’nin 2016 Adayları Açıklandı

1984’ten beri düzenlenen MTV Video Müzik Ödülleri, başta A.B.D. olmak üzere tüm dünyanın takip ettiği törenlerden biri. Beyonce bu yıl, müzik tarihine kazıdığı “Lemonade” video klibi ile tam 11 dalda adaylığı, kırılmadık rekor bırakmayan Adele ise “Hello” şarkısına çektiği klip ile 7, toplamda ise 8 adaylığı cebine koydu.

28 Ağustos’ta Madison Square Garden‘da düzenlenecek MTV Video Müzik Ödülleri’nin tüm adayları şöyle;

Lara Fabian Türkiye’ye geliyor

Lara Fabian, son albümü ‘Ma vie dans la tienne’in tanıtım turnesi kapsamında Türkiye’ye gelecek. Fabian, Piu Live ve 73 Organizasyon işbirliği ile 26 Ağustos’ta Çeşme Açıkhava Tiyatrosunda sahne alacak.

Fabian, 8 Aralık’ta da İstanbul Zorlu PSM’de konser verecek. Albümü 20 milyonun üzerinde satılan ve ‘I will Love Again’ ve ‘Je’Taime’ gibi parçalarıyla bilinen ünlü şarkıcı Fabian’ın Aralık konserinin biletleri de yakında Biletix’ten alınabilecek.

Major Lazer ve Justin Bieber’dan Yepyeni Bir Şarkı: ‘Cold Water’!

Avrupa’da yaptıkları muhteşem bir yaz turnesinin ardından Diplo, Walshy Fire ve Jillionaire’in ortak projesi olan Major Lazer yepyeni single’ları ‘Cold Water’ı Justin Bieber ve MØ işbirliği ile kaydetti ve piyasaya sürdü.

Massive Attack’ten yeni EP: “The Spoils”

Çağımızın en yenilikçi ve etkileyici gruplarından Massive Attack geçen hafta ‘Come Near Me’ ve ‘The Spoils’ adında iki yeni şarkı yayınladı. Gruptan Daddy G’nin Stew Jackson ile birlikte yazdığı ve prodüktörlüğünü yaptığı şarkılara vokallerde  ise ‘Come Near Me’ şarkısında Ghostpoet, ‘The Spoils’ parçasında Hope Sandovel eşlik ediyor.

Rümeysa Yeni Şarkısı ‘Anlasana’ ile Karşınızda!

Çıkış şarkısı ‘Yansın İstanbul’ ile dikkatleri üzerine çeken Rümeysa, EMI – Universal Müzik Türkiye etiketiyle yayınlanan ikinci şarkısı ‘Anlasana’ ile  karşınızda!

 

Henüz yorum yazılmamış

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir