Müzikte Haftaya Bakış (34. Hafta 2016)

, , Permalink

Rihanna yeni single çalışmasını duyurdu

Rihanna Los Angeles ‘ta sahne aldığı festivalden yeni single çalışmasını duyurdu.

#nextsingle

badgalriri (@badgalriri) tarafından paylaşılan bir video ()

Usher ‘den yeni albüm müjdesi 8. stüdyo albümünü yayınlamaya hazırlanan Usher , önümüzde ki günlerde albümün müzik marketlerde olacağını duyurdu. ” Hard II Love ” ismini verdiği albümde daha önce Usher ‘ın dijitalde yayınlanan single çalışmaları da olacağı söyleniyor.  

Hard II Love. Pre-order now 👉🏾 http://smarturl.it/iHardIILove Usher (@usher) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Spotify İlk Müzik Belgeselini Yayınladı

Spotify, Metallica’nın ilk yıllarını anlatan müzik belgeseli Landmark – Metallica: The Early Years’ı kullanıcılarına sundu. Belgelsele Amerika, İngiltere, İsveç ve Almanya’da Spotify’ın mobil platformu üzerinden erişilebiliyor.

Ellie Goulding’den Yeni Video Klip: Still Falling For You

Elli Goulding, yeni video klibi Still Falling For You’yu yayınladı. Bridget Jones’s Baby filminin soundtrack’i olarak yayınlanan Still Falling For You şarkısını Tove Lo yazdı ve yapımcılığını Shellback üstlendi.

Metallica Yeni Şarkısı Hardwired’i İlk Kez Canlı Çaldı

Metallica, geçtiğimiz hafta yayınladığı Hardwired videosu ile uzun süre sonra yeni albümün müjdesini vermişti. 20 Ağustos’ta Minneapolis’de konser veren grup, yeni şarkılarını ilk kez çaldı.
8 yıl aradan sonra yayınlanacak yeni Metallica albümü Hardwired…To Self-Destruct, 18 Kasım’da hayranlarıyla buluşacak.

Britney Spears’in hayatı dizi oluyor

Kariyerinde ki başarısının yanı sıra ayrıca bir pop ikonu olan Britney Spears’in hayatı diziye uyarlanıyor.
Spears’in geçmişten günümüze kariyeri , özel hayatı , hayatında ki inişleri ve çıkışları hatta Justin Timberlake ile olan ilişkisine kadar her şey şimdi ki zamana uyarlanacak.
Gerçekleşecek dizi projesinde Spears’i Natasha Bassset canlandıracak.

Kanye West bu sefer McDonald’s’ın peşinde

Hatırlarsanız bu ayın başında IKEA, onunla işbirliği yapmak istediğini açıklayan Kanye West’i trollemişti. Markalarla işbirliği kurma hevesinden vazgeçmeyen rapçi şimdi de McDonald’s için bir şiir yazdı.

Şarkıcı Frank Ocean, beklenilen Blonde albümünü, sayılı sayıda yayımlanan Boys Don’t Cry dergisi ile piyasaya sürdü. Dergide West’in fast food devi McDonald’s’ın patates kızartmaları için özel olarak yazdığı bir şiir de bulunuyor.

 

Bilim insanları müzik yaparken ünlü sanatçı Sting’in beynini inceledi

Sting’in English Man in New York ve Rolling Stones’un Satisfaction şarkısı bazıları için benzer gözükmeyebilir ama İngiliz müzisyen Sting’in beyni, her ikisini de dinlerken benzer aktiviteler gösteriyor.

CBC’da yer alan habere göre, McGill Üniversitesi’nden bilişsel psikolog ve “This is Your Brain on Music” kitabının yazarı Daniel Levitin, yakın zamanda geliştirilen görüntüleme analiz tekniğini uygulamak için Sting’i davet etti. İlk etapta araştırmacılar Sting’e bir müzik parçası hayal ettirdiler. Sting diğer yandan tarayıcının içinde şarkı bestelerken, birçok farklı türde şarkı da dinledi. Levitin’in saptamalarına göre, müzisyenlikte uzman olmayanlarda, hayal etme ve dinleme konusunda beyinde benzer acemiliklerle söz konusu iken, Sting’te ise benzerlik derecesi ilginçlik arz ediyordu. Sting’in beyin aktivitelerine bakıldığında, Englishman in New York ve Sarisfaction dinlemeleri yapıldığında benzerlik görüldü.

Henüz yorum yazılmamış

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir