Müzikte Haftaya Bakış (53. Hafta 2015)

Bir haftayı daha geride bıraktık 2015 yılını sonlandırdık ve yepyeni bir yıla girdik. Müzik dünyasında yine geçtiğimiz hafta boyunca bir çok gelişme yaşandı bu haftayı özetlemeden önce hepimize güzel bir yıl diliyorum umarım 2016 yılında bol sağlık, huzur ve para hepimizle birlikte olur tabi müzikte her zaman yanımızda olur. Hepimize mutlu yıllar…

Yeni Albümler Geliyor…

Bu yıl içerisinde merakla albüm beklediğimiz isimler var umarız bu yıl onların yeni albümleri piyasaya çıkmış olacak. 2015 yılı boyunca sürekli sosyal medya üzerinden paylaşım yapan yıldızlar bu yıl albümlerini yayınlayıp yeni şarkılar yayınlayacak gibi gözüküyor. Onlardan bazıları Rihanna, Lady Gaga, Kanye West, Bruno Mars, Alicia Keys, Katy Perry, Gwen Stefani gibi isimler olacak gibi gözüküyor. Daha fazlası için tıklayın.

David Lowery Spotify’a Dava Açtı

Amerikalı müzik sanatçısı David Lowery, müzik servisi Spotify’ı mahkemeye verdi. Şarkılarının yasadışı şekilde dağıtıldığını iddia eden sanatçı, Spotify’a 150 milyon dolarlık tazminat davası açtı.
Konu ile ilgili Spotify’ın küresel iletişim sorumlusu Jonathan Price’tan açıklama geldi. Şarkı yazarlarına ve yayıncılara her bir kuruşu ödemeye kararlı olduklarını belirten Price, özellikle Amerika’da hak sahiplerinin tespitini sağlayan verilerin sorunlu olduğunu söyledi.

Apple Yeni Radyo Kanalları Açıyor

Bu yıl ülkemizde kullanıma açılması Apple Music; Dünya genelinde 100’ün üzerinde ülkede yayın yapan Beats 1, ile ünlü radyo programcısı DJ Zane Lowe’un önderliğinde oldukça başarılı olmuştu.
Şimdi yeni radyolar gündemde şirketin Beats 2, Beats 3, Beats 4 ve Beats 5 adı verilen radyo istasyonlarını da kullanıma sunacağı belirtiliyor.

Pinhani Yeni Albüm Yayınlıyor

Resmi twitter sayfaları üzerinden hayranlarına bu müjdeyi paylaşan grup albümünü 15 Ocak 2016 yayınlamış olacak.

pinhani0316

Burak Kut Kaiti Garbi İle Çalıştı

Yunanistan’ın önemli sanatçılarından biri olan Kaiti Garbi ile Burak Kut ortak bir çalışmada buluştu. Video Klip çekimleri Mykonos’ta yapılan şarkının adı ‘Harikalar Diyarım’.

Ünlü Caz Sanatçısı Natalie Cole Vefat Etti

70’li yıllardan günümüze tam 21 kez Grammy’e aday gösterilen ve 9 kez ödül kazanan sanatçı, türün en önemli isimlerinden biriydi. R&B ve caz müziğin tanınan yıldızlarından Natalie Cole, 65 yaşında vefat etti.

Taylor Swift’ten Yeni Video Klip

Taylor Swift, son single çalışması “Out Of The Woods” şarkısına çektiği video klibi yeni yılda yayınladı.

Motörhead’in Kurucusu Lemmy Kilmister Hayatını Kaybetti…

İngiliz heavy metal grubu Motörhead’in kurucusu ve rock müziğin yaşayan efsanelerinden biri olarak kabul edilen Lemmy Kilmister yaşama veda etti.

Barış Manço 73. Doğum Gününde Anıldı

Hayatımızda çok önemli bir yeri olan bir sanatçı Barış Manço; 73. Doğum Gününde anıldı ve İstanbul’da bir etkinlik gerçekleştirildi. İstanbul Klasik Otomobilciler Derneğince (İKOD), dernek otoparkında gerçekleştirilen “Barış’la Nice Yıllara” isimli etkinliğe, Barış Manço’nun ailesi, sanatçılar ve Manço’nun hayranları katıldı.
Barış Manço’nun “Baba Bizi Eversene” filiminde kullandığı 1949 model otomobil, filme ait görsellerle süslendi.

Henüz yorum yazılmamış

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir