Müzikte Haftaya Bakış (6. Hafta 2016)

, , Permalink

14 Şubat Sevgililer gününü sonlandırmaya yaklaşırken geçen hafta müzik dünyasında neler oldu hemen bakıyoruz. Her hafta ilginç müzik haberleri karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu hafta yine sonunda beklenenler, sürprizler ve daha fazlası karşımıza çıktı. Başlıyoruz…

Kanye West yeni albümünü tanıttı

Kanye West, sonunda yeni albümünü tanıttı.Yeezy Season 3 adını verdiği yeni albüm tanıtım konserini Tidal üzerinden yayınladı. Kenya West’in eşi Kim Kardashians ve ailesi de konserdeydi.Etkinliği Tidal üzerinden 20 Milyon’a yakın kişi izledi.

Eurovision’da Türkçe Şarkı

Kırım Türklerinin sürgününü anlatan “1944”adlı parça Ukrayna’yı Eurovision’da temsil etmeye çok yakın gözüküyor. Ukrayna’nın tercihi 21 Şubat’ta kesinleşecek. Jamala’nın seslendirdiği şarkı şimdiden Türklerden destek buluyor çünkü şarkının nakaratı da Türkçe.

Apple Music Hızlı Yükseldi

Android’de kullanıma sunulmasından ve Türkiye’ye gelmesinden sonra kullanıcı sayısını arttıran Apple Music, geçtiğimiz aydan 1 milyon daha fazla kullanıcıya sahip.

Çare Yıldız Tilbe

Yıldız Tilbe bir reklam kampanyası sayesinde karşımıza çıktı ve Gülben Ergen’nin daha önce seslendirdiği bir Yıldız Tilbe parçasına Kandıramazsına yazılan esprili sözlerle sevgililer gününe gönderme yapıldı:) Video bir haftada 3 Milyon’a yaklaştı. Gwen Stefani Yeni Albümü ile Geliyor  

Yeni albümün detaylarını sosyal medya üzerinden bir not defterine yazılmış şarkı isimleri ile birlikte paylaşan Gwen Stefani  Yeni albümünün adını ” This is What Truth Feels Like ” olarak belirledi. Albümde yer alan şarkılar ,  “You Are My Favorite , Where Would I Be , Truth , Red Flag , Naughty ” gibi isimlerden oluşuyor.

Beyonce Super Bowl ile Rekor Kırdı
Beyonce Super Bowl performansı ile izlenme rekoru kırdı.

Henüz yorum yazılmamış

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir