Müzikte Haftaya Bakış (9. Hafta 2016)

Geçtiğimiz haftanın önemli müzik olaylarına bakıyoruz; Mart ayına ulaştık bile hatta ilk haftasını geride bıraktık gelişmeler haberler ve yine geçen hafta yine müzik dünyası yoğun geçti.

David Bowie’nin Son Turne Sürprizi

David Bowie’nin 2003 yılında yayınladığı Reality albümünün ardından çıktığı turnede Dublin’de iki gece üst üste verdiği konserlerden kayıtlar ilk olarak DVD formatında, 2010 yılında da konser albümü olarak yayınlamıştı. Söz konusu kayıtlar, ilk kez bu yaz plak formatında raflarda yerini alacak.

Ön satışlar başladı buradan ulaşabilirsiniz!

Tarkan’dan Yeni Albüm

Bu yıl evlenme haberleri ile karşımıza çıktı ama bize bir sürpriz yaptı ve yeni albümü ile geliyor. Tarkan resmi twitter hesabı üzerinden son albümün albüm kapağını paylaştı albümü ne zaman çıkacağı henüz bilinmiyor.

The Rolling Stones Küba’da Ücretsiz Konser Verecek

Ambargonun kalkmasının ardın dünyaca ünlü gruplar Küba konserleri için hazırlıkları yapıyor. Major Lazer grubunun ardından bu kez İngiliz grup The Rolling Stones Küba‘da konser vereceğini açıkladı. Grubun sözcüsü, 25 Mart’ta Havana’da düzenlenecek konser için “Küba‘da bir İngiliz rock grubu tarafından açık havada düzenlenen ilk konser” dedi. Konser ücretsiz olacak…

Kurtalan Ekspres’in Gitaristi Mithat Danışan Hayatını Kaybetti

Barış Manço‘nun kurduğu efsane müzik gruplarından Kurtalan Ekspres‘in ünlü gitaristi Mithat Danışan hayatını kaybetti.

Müslüm Gürses Anıldı

Türkiye’de herkesin sevdiği bir isimdi o şarkılarını dinlemeyenler tarafından bile çok sevildi. Son yıllarda tarzını biraz değiştirmiş hayran kitlesini dahada artırmıştı ve geçen hafta ölüm yıl dönümüydü!  Bypass ameliyatı olmak için hastaneye yatan ve ameliyat sonrasında akciğer problemi yaşayan Müslüm Gürses, 4 ay yoğun bakımda kaldıktan sonra 3 Mart 2013 tarihinde aramızdan ayrılmıştı.

-Hakan Taşıyan ilk çıktığında “Arabeskin yeni peygamberi benim” diye bir açıklama yapar. Müslüm Gürses‘e de bu açıklama hakkında ne düşündüğünü sorarlar. Cevap: “Ben öyle bir peygamber gönderdiğimi hatırlamıyorum.”

Kanye West Torrent mi Kullanıyor?

Haftanın en çok konuşulan haberiydi sanırım:) Sanatçı haklarının sonuna kadar koruyacağını her fırsatta dile getiren Kayne West Tidal çevrim içi müzik servisi ile bu güveni tüm sanatçılara vermişti. Kanye’nin son paylaştığı tweet’te sanatçının “emeğe ne kadar saygı duyduğu konusunda” şüphe uyandırdı. Fotoğraftaki ayrıntı ise tarayıcıda açık kalan diğer sekmeler. Bu sekmelerden birinde, 200 dolarlık bir programın Pirate Bay’de aratıldığı görülüyor. Kanye’nin bu çelişkili durumu, hayranlarının da oldukça tepkisini çekmiş durumda.

 

Henüz yorum yazılmamış

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir