Netflix Radyo İşine Giriyor

, , , Permalink

Netflix , 15 Nisan’da ABD radyo yayın platformu SiriusXM ile birlikte Netflix Is A Joke Radio adında yeni bir komedi radyo istasyonunu açacağını duyurdu .

15 Nisan’dan sonra SiriusXM aboneleri, Netflix’in radyo kanalında yayın servisinin komedi özel programlarını ve stand-up gösterilerini dinleme şansını bulacak. Netflix’in kanalının adı Netflix is a Joke (Netflix bir şaka) oldu.

SiriusXM yalnızca ABD, Kanada ve Porto Riko’da hizmet verdiğinden, yeni istasyon bu bölgelerle sınırlı kalacak. Radyo, şirket için iki farklı açıdan önem teşkil ediyor. Televizyondan radyoya geçen şirket, ilk kez başka bir büyük çevrimiçi platformla içerik sağlamak için işbirliği yapıyor.

Radyoda şovları Netflix’te yayınlanan popüler komedyenlerin sesi duyulacak.

Bu komedyenler arasında Adam Sandler, Bill Burr, Chris Rock, Dave Chappelle, Ellen DeGeneres, Jerry Seinfeld, Ricky Gervais, Sarah Silverman, Trevor Noah ve Wanda Sykes gibi isimler yer alıyor.

Önümüzdeki günlerde farklı ve sadece radyoya içeriklerde sunacak olan şirket, SiriusXM ile birlikte artık radyo işine girmiş oluyor. Farklı ülkeler için bakalım nasıl bir yol izleyecek bu merak konusu. Bence önümüzdeki günlerde Türkiye pazarına girebilir ve Türkiye pazarına yönelik radyo ile ilgili farklı çalışmalar yapabilir diye düşünüyorum. Açıkçası böyle bir şey olursa bu beni heyecanlandırır ve pazara büyük bir hareket getirir bu kesin. Hep beraber neler olacak göreceğiz.

Henüz yorum yazılmamış

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir