Okuyan Türkiye İçin Kitap Hediye Günü

, Permalink

Türkiye’de kitap okumayı sevdirmek, yaygınlaştırmak ve daha fazla insanı kitapla buluşturmak amacıyla, “Okuyan Türkiye İçin, Herkese Her Yerde Kitap” sloganıyla gönüllü çalışmalar yürüten Herkese Kitap Vakfı, Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle Türkiye’nin ilk Kitap Hediye Günü organizasyonunu başlattı.

Bu yıl 9 nisan, pazar gününe denk gelen Kitap Hediye Günü’nün açılışı Sütlüce’deki Miniatürk’te özel bir törenle gerçekleşiyor.

Etkinlik kapsamında kitap ağacı dikilecek, çocuklar kitap ağacından meyve yerine ağaçta asılı olan kitapları toplayacak. Trump Tower’da kitap şenliği ve kitap ayracı tasarım atölyesi düzenlenecek. Üç büyük futbol takımımızın futbolcuları “#BendenSana Kitap En Güzel Hediye” yazılı pankart ile sahaya çıkacaklar. Yayınevleri hafta boyunca mağazalarında özel indirimler ve aktiviteler düzenleyecek. Toplumda tanınan ve sevilen, çeşitli mesleklerden insanlar #bendensana ve #aklimasengeldin etiketleriyle sosyal medyalarında kitap hediye etmeyi özendiren videolar paylaşacaklar.

Henüz yorum yazılmamış

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir