Radio Everyone Projesi ile Daha İyi Bir Dünya

Bu yazımda size Richard Curtis öncülüğünde kurulan ve radyo dünyasını da çok yakından ilgilendiren bir projeden bahsedeceğim. İsmi Project Everyone. Richard Curtis kim derseniz Bridget Jones ve Notting Hill gibi filmlerinden tanıdığımız başarılı bir yönetmen.
Project Everyone, önümüzdeki Eylül ayında Birleşmiş Milletler’in yoksulluk, eşitsizlik ve iklim değişikliğiyle mücadele gibi sürdürülebilir kalkınma hedeflerini , 7 günde 7 milyar kişiye ulaştırmayı amaçlayan bir proje.

Bunu yaparken de dünyanın bütün billboardlarını, komünitelerini, okullarını, telefon ağlarını, radyo istasyonlarını, sinemalarını ya da TV’lerini hedeflediklerini söylüyorlar. Radio Everyone adında bir web sitesi kurup radyonun ne kadar etkili olduğunu ve insanlara kolay ulaşmada çok iyi bir mecra olduğu anlatılıp dünyadaki tüm radyolardan bu proje için destek bekleniyor.

Ayrıca küresel sinema reklamları derneği SAWA desteğiyle sinemalardan başlayan kampanyaya ait #WeHaveAPlan adındaki ilk reklam filmi 30’dan fazla ülkede gösterilecek.

Haziran ayında Cannes Lions’ta ilk tanıtımı yapılan proje Bill ve Melinda Gates Vakfı, Huffington Post, Google, Wikipedia, Getty Images, UNDP, UN, Unilever gibi onlarca organizasyon tarafından destekleniyor.
Project Everyone öncülüğünde, Richard Curtis ile Sir John Hegarty‘nin bir araya gelmesiyle doğan Global Goals, dünyadaki 17 temel sorunu çözmek için çalışan küresel bir sosyal sorumluluk projesi. Öncelikli amacı yaratacağı değişimi 7 milyar insana ulaştırmak. Bu yaparken de radyo en büyük destekçisi olacak Türkiye’den bu projeyi henüz destekleyen bir radyo yok ama olursa süper olur.

radioeveryone1808

 26 Eylül 2015 Radio Everyone yayına başlıyor. Dünyaca ünlü müzisyenler , sporcular ve kadınlar, çocuklar ve eğlence dünyası ile paylaşılacak parlak ve özgün programlar sunulacak. Gösteriler şaşırtıcı olacak, müzik gösterileri ve daha düşündürücü belgeseller ile  pek çok farklı şekillerde hayata farklı bir bakış açısı getirecek.

7 gün bu sitede Radyo Everyone pop -up ile radyo istasyonu dinlemek mümkün olacak.

Mümkün olduğunca bu mesajı dünyaya yaymak için dünyanın önemli radyo kuruluşları da bu projeye destek oluyor. Bu çok özel haftayı bende Eylül ayında yakından takip edeceğim… 

Henüz yorum yazılmamış

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir