Radyo dinlemeyi sevdiren platform: Radio Garden

, , , Permalink

Radio Garden adlı platform artık radyo dinlemeyi daha keyifli hala getiriyor. Geçtiğimiz yıl (2016) Aralık ayında açılan radyo platform dünya üzerindeki bir çok radyo istasyonuna ulaşmamızı sağlıyor.

Radyo dinlemeyi sevdiren platform: Radio Garden  Studio Moniker ve Netherlands Institute for Sound and Vision ortaklığıyla hayata geçen bir proje…

Bu platformu incelediğimde çok eğlendim çünkü dünyanın her yerinden radyo istasyonuna bir mouse hareketi ile ulaşmak mümkün.

Bu dünya imajı üzerinden Avrupa, Asya, Avustralya ve Amerika’yla kıtalararası bir radyo yolculuğu sizleri bekliyor. History kısmında ise tarihi radyo yayınlarına da tanıklık edebilirsiniz.

Siteye giriş yaptığınızda dünyanın uzaydan çekilmiş fotoğrafı gibi bir görüntüyle karşılaşıyorsunuz. Daha sonra dünyadaki tüm radyo istasyonları taranıyor ve bunlar, yeşil noktalar halinde karşınıza çıkıyor. Mouse ile dünya üzerinde herhangi bir noktaya giderek o bölgenin yerel ve ulusal radyolarını rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Ayrıca sinyalin alınması sırasında çıkan sesin tıpkı klasik radyolarda gibi olması da hoşuma gidenlerden:)

Bu platformu deneyimledikten sonra başka bir yere gideceğinizi zannetmiyorum.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz…

Henüz yorum yazılmamış

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir