Radyo Köyü Bu Yıl Malatya’da

, , Permalink

Türkiye’de ilk radyo yayını, 6 Mayıs 1927’de, TRT’nin öncülüğü ile başladı. Aradan geçen 91 yılda TRT radyoları, artan sayıları ile çok daha geniş kitlelere ulaştı. TRT, bu anlamlı yıl dönümünü bu yıl Malatya’da Radyo Günleri ile kutluyor. 03-06 Mayıs 2018 tarihleri arasında ”Radyo Köyü” bu yıl Malatyalılarla buluşacak.

İnsanlık tarihinin en kadim kitle iletişim araçlarından olma özelliğinin yanında her bireyin ihtiyaç listesine girmeyi başarmaktır. Aracımızda, evimizde, iş yerimizde, cep telefonumuzda… Bize bir el yada kumanda aleti kadar yakın olan radyo, büyülü sesi ve etkili sözleriyle hayatımızda dokunmayı sürdürecektir.

2009 yılından bu yana gerçekleştirilen etkinliklerde bu yıl yine uluslararası katılımcılar olacak.

Etkinliğin merkezi bu yıl da kentin önemli alanlarından birine kurulacak olan Radyo Köyü. Radyonun samimi atmosferini yansıtan Radyo Köyü’nde birbirinden ilgi çekici sunumlar ve atölye çalışmaları katılımcıları bekliyor.

Konser alanı ve canlı yayın yapılabilecek teknik donanıma sahip Cam Stüdyo, etkinlik alanında olacak. Gençlerle bir araya gelmek, Radyo Günleri’nin ana hedeflerinden biri. Etkinlik, gençlerin radyocularla buluştuğu bir şenlik niteliğinde aynı zamanda.

Radyo günleri kapsamında hem Dünyadan hemde Türkiye’den radyo programcıları Malatya’da olacak. Trt radyoları yayınlarının bir kısmını Malatya’dan gerçekleştirecek.

Trt sanatçılarının eşsiz performansları ile ücretsiz konserlerde yine Malatya’da olacak. Ayrıntılı bir şekilde Radyo günleriyle ilgili programa ulaşmak için bu adresi kullanabilirsiniz; www.twitter.com/trtradyogunleri

Kaynak: www.trtradyovizyondergisi.com

Henüz yorum yazılmamış

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir