Spotify Hava Durumuna Göre Playlist Önerecek

Spotify farklı bir özelliği ile karşımızda. Sürekli yeni özellikleri ile kullanıcılarına playlist sunan Spotify farklı bir özelliği hayata geçirdi. Spotify artık hava durumuna göre şarkı önerecek. Yağmurlu havalarda hüzünlü, güneşli havalarda daha hareketli şarkılar duymak sanırım bizim en çok istediğimiz şeylerden biri. Eskiden radyo istasyonları buna çok dikkat ederdi yani ortama göre müzik çalarlardı ama teknoloji ile birlikte önceden yapılan playlistler ve müzik direktörleri bunun artık önüne geçiyor.

Dünya genelinde en fazla kullanılan müzik platformlarından biri olan Spotify‘da ruh halinize ya da o anda yapacağınız şey ile ilgili şarkılara ulaşabileceğiniz birçok çalma listesi bulunuyor.

Accuweather‘ı hem de kendi veri tabanını kullanan Spotify, hangi aylarda hangi hava koşullarında hangi şehirdeki kullanıcıların hangi şarkıları dinlediğini analiz edebiliyor ve buna göre şehirlerde hava durumuna göre dinlenen şarkıların listesini çıkarıyor. Ancak şu anda kendi şehrinizi seçemiyorsunuz, rastgele karşınıza çıkan şehirlerde neler dinlendiğine göz atabiliyorsunuz.

İşte buradan takip edebilirsiniz tıklayın

Henüz yorum yazılmamış

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir