Dünyanın En Çok Kazanan Dj’leri

, , , , Permalink

Koskoca bir yıl daha geride kaldı ve dünyaca ünlü Forbes dergisi yılın en çok kazanan dj’lerini açıkladı. Listenin en başındaki isim yine değişmedi; Calvin Harris.
İskoç Dj bu yıl 66 Milyon$ kazanmayı başardı. Daha önce açıklanan listede de Taylor Swift ile birlikte Beyonce ve Jay Z çiftini geride bırakıp yılın en kazanan çiftleri sıralamasında da yer almayı başarmışlardı.
Elektronik Dans Müzik hareketi günden güne yükselmeye devam ediyor. Ve ufak bir dipnot Calvin Harris geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda en çok kazanan yıldız olmayı başardı. İkinci sırada Fransız dj prodüktör David Guetta 37 Milyon $’lık kazancı ile hemen Harris’in arkasında yer aldı.
Bundan 10 yıl önce bir süpermarkette depo görevlisi olarak çalışan Calvin Harris bugün hayal bile edemeyeceği bir başarıya imza attı.

Dans müziğinin yükselişi astronomik oldu. Ben sadece doğru zamanda doğru yerde oldum .
Calvin Harris

Listenin 3. Sırasında bu listede uzun zamandır yer alan bir isim Hollandalı Dj Tiesto yer alıyor. 36 Milyon $ kazandı. Dünya üzerinde 100’ün üzerinde performans sergiledi.

1. Calvin Harris
2. David Guetta
3. Tiesto
4. Skrillex

Hemen belirteyim sonbaharda İstanbul’da olacak servetine bizde bir katkı yapacağız. Skrillex, 11 Eylül’de Küçük Çiftlik Park‘ta ilk kez Türk hayranlarının karşısına çıkıyor. 95’ten fazla performans gerçekleştirdi ve Forbes’a göre son 4 yılda vergi öncesi kazancı 71.5 Milyon $ gelir elde etti. Yıllık kazancı 24 Milyon $

5. Steve Aoki
1 Haziran’da 12 aylık dönemi sona erdi ve bu dönemde 277 konser gerçekleştirdi ve geçtiğimiz yıldan bu yana 1 Milyon $ servetini arttırdı. 24 Milyon $. Daha çok Latin Amerikaya yöneldi. Kendi plak şirketi Dim Mak Record, bir kaç restoranı ve Sol Republic adında bir kulaklık şirketinin azınlık hissesine sahip.

6. Avicii
Genç yetenek ‘Wake Me Up’ parçası ile 81 Ülkede Spotify’da en çok dinlenen parça olmayı 1 numara olmayı başardı. True albümü ile bir çok ülkede ödül kazandı. Bu yıl akranlarına göre daha  az performans sergilemesine rağmen bu yılda bu listeye girmeyi başardı. 19 Milyon $.

7. Kaskade
40 yaşında olmasına rağmen listenin en enerjik isimlerinden biri. San Francisco merkezli Om Records da stajyer olarak kariyerine adım attı ve kendi alanında artık en büyüklerden biri. Ocak ayında kariyerini bırakmadan önce 2 albümlük bir anlaşma yaptı. Warner Bros ile anlaştı. Kazancı 18 Milyon $.

8. Martin Garrix
Hollandalı dj bir yıllık süreçte 116 show yaptı. Listenin en genç ismi Tiesto’dan etkilenerek kariyerine adım atan yıldız bu yıl dünyaca ünlü bir çok isimle çalıştı. Kazancı 17 Milyon $.

9. Zedd
Anton Zaslavski Rus ve Alman asıllı aynı isimde bir sınıf arkadaşı olduğu için ona Zedd adı takılmış. Selena Gomez ile kaydettiği albüm çok başarılı oldu. Kazancı 17 Milyon $.

10. Afrojack
Eğer her hangi bir kazancı olmasa listede en uzun boylu dj olarak da yer alabilir. Las Vegas ve Avrupa da Showlar gerçekleştirdi. Her albümünde farklı bir tarz ile karşımızda oluyor. Kazancı 16 Milyon $.

Yararlandığım Kaynak: Forbes

Henüz yorum yazılmamış

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir