Aykut Balcı 12 Mayıs 1979 yılında İstanbul’da doğdu.

Eğitim

Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Stratejik Marka Yönetimi Yüksek Lisans.

Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim.

Anadolu Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme.

1999 yılında Anadolu Üniversitesi radyosu Radyo A ‘da yayıncı olarak kariyerine başladı. Türkiye’nin en önemli üniversite radyolarından biri olan Radyo A’da farklı tarz yayınları ile sunumları ile yaklaşık 3 yıl katkıda bulundu. Bir çok organizasyon ve etkinlikler de sunuculuk yaptı.

2003 yılında Kiss Fm (Radio City) ile anlaşarak ulusal yayınlarına devam etti. Merkez Medya bünyesinde metin yazarlığı, seslendirme, danışmanlık ve video çekimleri gerçekleştirdi.

2005 yılında Power Media bünyesinde yer alan Türkiye’nin önemli radyo istasyonlarından biri olan Power Fm’e transfer oldu. Tam 9 yıl Power Fm bünyesinde yayınlarını sürdürdü. Grup içerisinde yer alan Powertürk ve Türkiye’de çıkış tarzı ile dikkat çeken radyo istasyonlarından biri olan Radyo Fenomen’nin kurucu kadrosunda yer aldı ve Power Fm ile eş zamanlı Radyo Fenomen’de en sevilen dj programcılardan biri olarak yaklaşık 9 yıl yayınlarını sürdürdü.

Onun yakaladığı tarz ile radyo şuan yolunda devam ediyor. Türkiye’de Formula 1’i canlı olarak radyodan anlatan ilk yayıncılardan biri olmayı başardı. Yayın alanına kurulan özel radyo istasyonu ile İstanbul Park’ta start – finish düzlüğünün hemen önünde keyifli ve heyecanlı yarışların anlatımını gerçekleştirdi.

Radyo yayıncılığı dışında Tv programları ile ve tanınmış markalara yaptığı seslendirmeler ile sektörün farklı alanlarında da karşımızda olan Aykut Balcı, Trt Avaz kanalında yayınlanan Kültür – Sanat programında Az Laf çok Sanat ile ekran karşında da başarılı olduğunu bir kez daha kanıtladı. www.aykutbalci.net adresinden radyonun ve radyoculuğun gelişmesi için deneyimlerini kariyerine yeni başlayanlara anlatan Aykut Balcı üniversitelerde ve konferanslarda hem konuşmacı olarak hem de sunucu olarak bir çok kez yer aldı. Evli ve 1 kız çocuk babası olan Aykut Balcı radyo dünyası üzerine bir kitap hazırlıyor.

Okumayı seyahat etmeyi ve araştırmayı her fırsatta çok sevdiğini söyleyen Balcı;

2014 yılında Türkiye’nin en önemli medya gruplarından biri olan Pal Media bünyesinde kariyerine devam etti.

Pal Station’da hafta içi her gün 10:00 – 12: 00 arası öğleden önce No Repeat programı ile aynı şarkıyı tekrar çalmadan ilerledi ve Türkiye’nin En Enerjik Sabah Programı ile hafta içi her sabah Aykut Balcı ile Pal Sabah programı ile sosyal medya, teknoloji, spor, ilginç haberler, yol – hava durumu, müzik haberleri daha fazlası ve başarılı sunumu ile Türkiye’yi uyandırırdı.

2016 Ekim ayından bu yana Almanya’nın önemli medya gruplarından biri olan RadioCom’a bağlı Big Fm’in Türkçe web radyosu Big Ses’te yayınlarını sürdürmektedir.

2017  Mart ayı ile birlikte TRT Kent Radyo İstanbul’da Aykut Balcı mikrofonda programı ile Her Cuma 15:00-16:00 arası dinleyicileri ile buluştu.

2018 Ocak ayı ile birlikte Trt Fm’de Her Pazartesi gecesi saat 00:05 – 02:00 arası Cam Kenarı adlı programı yapmaktadır.

Henüz yorum yazılmamış

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir