Portatif Kaset Çalar: Elbow

, , Permalink

Elbow portatif bir kaset çalardır. 21. Yüzyılda ucuz ve daha kolay olan dijital medyanın yükselişi geçmişte kalan bazı teknolojileri kullanılmaz hale getirdi. Online müzik piyasasının artış göstermesi fiziksel müzik satışlarını büyük ölçüde azalttı. Azaltı ama yok edemedi, modası geçmiş olsa da; Kaset hala var. Fiziksel satışlarda bir dokunuş var bir samimiyet var. Ve şimdi Elbow sayesinde bu bir diriliş hikayesine dönebilir.

Farklı bir kullanıcı deneyimi sunan Elbow hiç hayatında Kaset görmemiş olan Y kuşağını şaşırtabilir çünkü en büyük özelliği artık her yerde onu kullanabiliyor olmanız. Tipik bir Kasetçalar çok karmaşık bir çalışma sistemine sahip gibi görünebilir.
Çok karmaşık gibi görünen bu sistem aslında çok basittir. Ses havanın titreşmesidir. Mikrofon bu titreşimleri elektrik sinyallerine çevirir. Sese göre şekil alan bu sinyaller banda aktarılır. Bant üzerinde mıknatıs gibi davranan minik minik demir veya krom oksit kristalinden oluşur. Sinyaller bu kristalleri şekillendirir. Bant başa sarıldığında bu kez tersi olur. Yani kristaller sinyali şekillendirerek hoparlöre gönderir.

Elbow’un en belirgin özelliği, çift eksenli koludur. Bu bandı 2 yöne döndürmeyi sağlar. Bilgisayara bağlanabilmesi ve kulaklık ile her yerde dinlenebilmesi güzel özelliklerden biridir.

Zamanında yapılmış olsaydı yok satardı eminim! Mp3 player yerine böyle her yerde kullanabileceğiniz bir kaset çalar çalmak fena olmaz.

Eskiye özlem duyan ve ben Kaset tutkusundan vazgeçemiyorum diyenler bu yeni kasetçalara çok ilgi gösterecek eminim.

Elbow ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz resmi sitesine tıklayabilirsiniz.

http://www.elbow.co.nf/

Henüz yorum yazılmamış

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir